Banu Parlak’ın köpeği Drago’nun saldırması sonucu Leo isimli köpek ölmüştü: Verilen ceza belli oldu

Pazar günü öğleden sonra gerçekleşen bu talihsiz olayda, Maltipoo Terrier cinsi Leo ağır yaralanarak veteriner kliniğine kaldırıldı fakat yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Kılıç ailesi, yaşadıkları acı kayıp sonrasında Banu Parlak hakkında şikayetçi oldu ve Parlak’a, Hayvanları Koruma Kanunu gereğince 4 bin 800 lira idari para cezası uygulandı.

Parlak, yaşananlar hakkında hem yazılı hem de video şeklinde açıklamalarda bulunarak, olayın anlatıldığı gibi olmadığını savundu. Parlak’ın açıklamalarına karşın, Kılıç ailesinin üyeleri ve özellikle Yasemin Kılıç, yaşananları çok farklı bir şekilde aktardı. Kılıç, Parlak’ın iddialarını yalanlayarak, Leo’ya yapılan saldırının hiçbir şekilde provokasyon içermediğini ve Alabai cinsi Drago’nun kontrolsüz bir şekilde saldırıya geçtiğini belirtti.

Banu Parlak ise yaptığı açıklamalarda şunu söyledi:

“Tasmasız değildi Drago. Yasaklı bir ırk olmadığı halde Drago tasmasız gezmiyor. Kapıdan çıkıyorduk, kapıya takıldı Drago’nun tasması. Bir an panikle olmasını istemediğim şeyler oldu, zaten yerdeki mücadelemi görüyorsunuz. Sebebi olmadığımı, sorumluluklarımı yerine getirmiş olduğumu bildiğim halde bir can melek oldu bunun telafisi yok üzüntümü tarif bile edemem. Sadece acısı olan insanların acı ile söyledikleri şeyler ve öncesi sonrası olmayan videodan gördükleriniz ile yargılamayın tek isteğim. Karşı tarafı anlıyorum, çok sinirli, haklılar da ama yalan söylemek niye. Asla söylendiği gibi olmadı. Ben kapıyı bilinçli açmışım, bilinçli saldırtmışım… Bunlara zaten kimsenin inandığını düşünmüyorum. İki tane can besleyen, sokakta bulduğu köpeği alıp veterinere götüren bir insan bunları yapabilir mi. Olayın ne öncesinin ne sonrasının video kaydı yok, benim darbedildiğim yok. Drago’nun oynamak için yanına gittiği kısım yok. Kaldı ki Drago büyük bir ırk havladığında çok ses çıkartıyor diye ben evimde bile bakmıyorum. İş yerimin terasında Drago’nun kafesi var, orada bakıyorum ben Drago’ya. Bunu da herkes biliyor” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x