Dünya Kadınlar Günü’nde Anıtkabir’de bir ilk

Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler’in eşi Demet Güler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti. İlk defa tören kıtasının tamamının kadın askerlerden oluştuğu ziyarete Kuvvet Komutanları, Bakan Yardımcıları, General ve Amirallerin eşleri de katıldı.

MSB’de görevli kadın personelin de yer aldığı ziyarette, Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakıldı. Tören birlik komutanlığını bir kadın subayın yaptı, çelengi de kadın astsubaylar taşıdı.

“SANA DAİMA MİNNET ŞÜKRAN BORÇLUYUZ”

Atatürk’ün mozolesinde saygı duruşunda bulunan Demet Güler ve beraberindekiler, daha sonra Misak-ı Millî Kulesi’ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Demet Güler özetle deftere şunları yazdı:

* “Aziz Atam, engin ufkun ve ortaya koyduğun ilkeler doğrultusunda önemli haklar elde eden kadınlarımız; bu kazanımları neticesinde, bugün hayatın her alanındaki başarılarıyla kendilerinden övgüyle söz ettirmekte, ülkemizin gurur kaynağı olmaktadırlar. Türk kadınları olarak bizlere verdiğin değer ve duyduğun güven için sana daima minnet şükran borçluyuz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x