Husilerden ABD gemilerine art arda saldırı

Yemen’deki İran destekli Husiler, Aden Körfezi ile Kızıldeniz’de ABD’ye ait gemi ve muhripleri çok sayıda füzeyle hedef aldıklarını açıkladı.

Husilerin Askeri Sözcüsü Yahya Seri, saldırıya dair X sosyal platformundan açıklama yaptı. Sözcü Seri, deniz ve hava kuvvetlerinin ABD’ye ait gemi ve bazı muhriplere iki nitelikli saldırı gerçekleştirdiğini duyurdu.

Birinci saldırının, Aden Körfezi’ndeki Amerikan gemisi “PROPEL FORTUNE”a yönelik olduğu ve geminin, çok sayıda füzeyle hedef alındığını belirten Seri, ikinci saldırıda ise Kızıldeniz ve Aden Körfezi’nde bulunan bazı Amerikan muhriplerinin vurulduğunu ifade etti. Seri, her iki saldırıda da 37 dron kullanıldığını belirtti.

Husilere ait güçlerin “mazlum Filistin halkına destek ve yardım etme konusunda dini, ahlaki ve insani görevlerini yerine getirmeye devam ettiğini” aktaran Seri, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları duruncaya ve Filistin halkına uygulanan abluka kaldırılana kadar Kızıldeniz ve Umman Denizi’ndeki saldırıların süreceğini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x